Nowa gra narodowa Rosji :)?
Prezydent Rosji Dmitrij Medwediew za pomocą swojego wideobloga zwrócił się do Rosjan z apelem, by zaczęli aktywnie uprawiać badminton. W filmie, który trwa ponad 3 minuty, głowa Rosji opowiada o niewątpliwych zaletach tej gry i proponuje wprowadzić ją do programu szkolnego w ramach wychowania fizycznego.

Badminton – powiedział Medwediew – rozwija formę fizyczną, dobre oko, dokładność i szybką reakcję. Poza tym pomaga rozwiązywać w życiu najważniejsze zadania. Osoba, która dobrze gra w baminton, potrafi szybko podejmować decyzje.

W nagraniu prezydent Rosji także wyraził nadzieję na sukces rosyjskich sportowców w zawodach międzynarodowych. Podkreślił również, że ucząc badmintona w szkolach i uczelniach, można liczyć na wielkie sukcesy naszych sportowców w tej dziedzinie.

Pod koniec filmu możemy obejrzeć, jak grają w badminton prezydent Rosji wraz z Premierem Putinem. Wygląda to dosyć zabawne, co jeden z zagranicznych komentatorów sportowych skomentował tak: „Medwediew się ośmieszył. Gra jak moja matka.”

Pomimo tego, że film wyprodukowała Narodowa Federacja Badmintona w Rosji, i ma on szczytne cele, uczestnictwo w nim prezydenta oraz jego nieudolna gra pokazowa w filmie zostały wyśmiane przez internautów. Wśród komentarzy w serwisie youtube można przeczytać następujące:

„No tak, wspaniały mamy badminton: Putin-Medwediew-Putin-Medwediew” – nawiązuje do sytuacji politycznej w Rosji i przyszłych wyborów

„Wrażenie takie, że to prezydent Szwajcarii, że nie mamy innych problemów, oprócz badmintona”

„Dlaczego badminton, a nie taniec klasyczny? Partnera już ma” – to komentarz z bloga znanego blogera-opozycjonisty Alekseja Nawalnego.

Są też pozytywne reakcje: fanki Medwediewa – znane jako „Medvedev Girls” zamierzają dziś przeprowadzić akcję wspierającą film o badmintonie. W Ogrodzie Aleksandrowskim w Moskwie będą proponować przechodniom zagrać z nimi w tę wspaniałą grę.

http://newsru.com/sport/24oct2011/badm.html
http://newsru.com/russia/24oct2011/badminton.html