Zakłady o Lenina
Rosyjskich bukmacherów ciągnie do polityki – pisze kp.ru. Jeszcze do niedawna jedna z takich firm proponowała robić zakłady dotyczące przyszłych wyborów do parlamentu – choć propozycja szybko zniknęła po ingerencji prokuratury.

Teraz ta sama firma przyjmuje zakłady na wyniesienie ciała Lenina z Mauzoleum. A ponieważ do podjęcia takiej decyzji potrebna jest akceptacja parlamentu, sformułowanie zakładu brzmi: Czy będzie pochowany Lenin podczas kolejnej kadencji Dumy Państwowej? Jest możliwość sześciu odpowiedzi: pięć z nich dotyczy poszczególnych lat, a szósta – sytuacji, gdy Lenin zostanie w Mauzoleum na dłużej, przynajmniej do 2017 r.

Co ciekawe na ostatnią odpowiedź stawia najmniej osób. Bukmacherzy uważają, że jest to bardzo wymowne i twierdzą, że takim zakładem chcieli m.in. przyciągnąć uwagę do tego problemu.

Los ciała Lenina – to jedna z kwestii, która niejednokrotnie pojawiała się na wokandzie w najbardziej niespokojnych czasach w Rosji. Nigdy jednak do ostatecznej decyzji na tak lub na nie nie doszło.

http://kp.ru/daily/25795/2777411