Liczba Czurowa
Epopeja powyborcza w Rosji dalej trwa. Na 24 grudnia, kiedy Polacy będą obchodzić Wigilię, jest planowana kolejna masowa demonstracja w Moskwie; przyjście na nią zapowiedziało ponad 50 tys. osób. Dlatego w prasie rosyjskiej wciąż jest dużo informacji dotyczących nieprawidłowości podczas wyborów parlamentarnych, pozwów sądowych przeciwko naduzyciom, aresztów opozycjonistów biorących udział w demonstracjach tuż po wyborach, ale także spora część tych informacji dotyczy blogosfery i reakcji internautów na to, co się dzieje w Rosji.

Tym czasem, główny „czarodziej” Rosji, czyli przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Wladimir Czurow, jest coraz bardziej popularny wśród blogerów jako antybohater. Zasłużył się m.in. tym, że kategorycznie odmówił przyznania się do faktów naruszeń podczas wyborów. Komisji też zdarzyły się takie wpadki jak ta, kiedy na antenie kanału Rosja-24 poszła wiadomość, że w Okręgu Rostowskim na ER zagłosowało 146% wyborców.

Internauci odrazu wymyślili „liczbę Czurowa”, która działa następująco: bierzemy dowolną liczbę, mnożymy ją razy liczbę Czurowa i otrzymujemy 146.

Na tym kreatywność się nie kończy, w sieci można znaleźć inne dowcipne formuły:

- suma kątów w trójkącie Czurowa jest równa 146 stopni
- pierwiastek dowolnego stopnia z liczby Czurowa jest równy liczbie Czurowa
- 1 Kiloczur – 146 Czurów
- Dzień Czurowa składa się ze 146 godzin, każda z której składa się ze 146 minut, a minuta – ze 146 sekund.

http://newsru.com/russia/20dec2011/churov.html#1