Błąd prezenterki - "czy należy pochować Putina?"
Newsru.com pisze o fatalnej pomyłce prezenterki na antenie telewizji regionalnej. Maria Buchtuewa, dziennikarka telewizji krasnojarskiej, w programie na żywo dotyczącym pochowania Lenina, pomyliła się i wypowiedziała nazwisko Putina. Dokładnie jej słowa brzmiały tak: „Czy należy pochować Władimira Putina – o tym problemie dyskutują obecnie internauci.”

Możnaby było oczekiwać bardzo smutnego końca kariery, ale kierownictwo kanału telewizyjnego podeszło do pomyłki ze zrozumieniem. Maria Buchtuewa nie poniesie za to żadnych konsekwencji.

Przy tym wszystkim słowa dziennikarki się ziściły – pisze gazeta internetowa. Oczywiście nie w kwestii „pochowania Putina”, a w tym, że na ten temat aktywnie dyskutują internauci.

Dyskusja przede wszystkim odbywa się na „ścianie” dziennikarki w portalu społecznościowym vkontakte.ru . Praktycznie co sekundę pojawiają się tam posty, m.in. z podziękowaniami i aprobatą. Ktoś napisał, że Maria wypowiedziała na głos to, co mają w głowach miliony ludzi. Podobnych postów już się zebrało kilka tysięcy. Oprócz komentarzy internauci zamieszczają w profilu dziennikarki demotywatory z podobizną premiera. A sama Maria otrzymała mnóstwo wirtualnych prezentów - wśród nich kilka stylizowanych na Oskara nagród.

http://newsru.com/russia/30jan2012/maria.html