Leninhenge na Krymie?
Jak komuś się zdarza bywać w Rosji, to zapewne zwrócił uwagę, że i w większych i w mniejszych miastach są Prospekty lub Place Lenina czy też Krasnye Prospekty. Są to pozostałości odległej już epoki socjalistycznej. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, Krym też jest podobny do Rosji. I właśnie na Krymie na osiedlu Lenino, które się znajduje w dzielnicy Lenińskiej, na pl. Lenina ma powstać muzeum pomników Lenina. Czy wyobrażacie sobie lepsze miejsce?

Muzeum ma powstać pod odkrytym niebem. Na razie ta propozycja wyszła z ust Ministra kurortów i turystyki Kryma, Aleksandra Liewa, który uważa, że takie muzeum stanie się ciekawą atrakcją turystyczną. Pisze o tym m.in. agencja informacyjna РИА Новости. Minister jest oburzony tym, że na Ukrainie wandale niszczą i likwidują pomniki Lenina, wśród których podobno są unikatowe prace autorskie. Najgłośniejszy przypadek zrzucenia pomnika miał miejsce 1 grudnia poprzedniego roku, w centrum Kijowa. Ale w ciągu 3-ch ostatnich miesięcy takie sytuacje zdarzały się na całym terytorium Ukrainy, a w ostatnich dniach właśnie na Krymie. 23 lutego w jednej z wiosek zrzucono popiersie Lenina – бюст Ленина, a w innym miasteczku – zdemontowano cały pomnik Lenina – памятник Ленину.

Faktycznie takie muzeum może być ciekawe. Biorąc pod uwagę wielkość niektórych pomników Lenina, w takim skansenie będziemy się czuli jak w prawdziwym Leninhenge.

http://ria.ru/world/20140226/997112548.html

http://www.unian.net/society/890052-v-kryimu-predlojili-sozdat-muzey-pamyatnikov-leninu-pod-otkryityim-nebom.html